Narzędzia pracy zdalnej

Aby pracować zdalnie, należy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia ułatwiające prace. Musimy komunikować się z pracodawcom, aby kontrolował on efekty naszej pracy na bieżąco, np. korzystając z programu Birtrix24. Dobrze jest się zaopatrzyć w program Dropbox, który posłuży nam do wymiany z pracodawcom dużymi plikami, grafiką, multimediami, oraz tworzenie kopii zapasowych. Czasami konieczna jest, tzw. burza mózgów, a co za tym idzie podłączenie się do wideokonferencji. Oprócz Skype, googlowskiego Hangout , czy platformy Bitrix24 można zastosować Slack.

Będąc zatrudnionym jako programista w sposób zdalny, podstawowym narzędziem bez którego nie wyobrażamy sobie pracy jest github. Można zaprosić do wspólnego projektu innych współpracowników-programistów edytując kod. Ponadto  pracodawcy często poszukują grafików, montażystów video ze znajomością tworzenia prezentacji, animacji. Pracodawcy oszczędzają na zakupie oprogramowania, warto więc skorzystać z darmowego software’u. Do edycji grafiki, choć Photoshop to nr 1, można zastosować darmowy Gimp, alternatywą dla Lightroom może być, np Darktable, do grafiki 3D dobrym programem jest Eyon fusion.

Do edycji wideo warto zastosować program Shotcut, do animacji zainstalujmy sobie Express Animate. Takie programy mogą nam znacznie ułatwić prace zdalną. Pokażmy więc pracodawcy, że jesteśmy kompetentni i wyposażeni w odpowiednie oprogramowanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii praca zdalna i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *